فراخوان نیسان برای ریسک آتشسوزی

0
(0)

به دلیل وجود احتمال نشت روغن ترمز که خطر وقوع آتش سوزی را متعاقباً افزایش می‌دهد، نیسان فراخوانی را روز جمعه برای حدوداً ۱۳۴ هزار دستگاه خودرو صادر کرد. اکثر این خودروها در ایالات متحده و کانادا هستند و در برخی موارد، به مالکان خودروها توصیه شده تا خودروی خود را خارج از پارکینگ و دور از سایر خودروها یا ساختمان‌ها قرار داده و از رانندگی با آن پرهیز کنند.

2016 Nissan Maxima Platinum 110 546x334 فراخوان نیسان برای ریسک آتشسوزی

طبق اعلام اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا، برخی مدل‌های نیسان ماکسیما، مورانو و مورانو هیبریدی در بین خودروهای فراخوان شده دیده می‌شوند. در این بیانیه لیست کامل خودروهایی که فراخوان شده‌اند وجود دارد:

شرکت نیسان آمریکا برخی مدل‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نیسان ماکسیما که بین تاریخ‌های ۱۰ فوریه ۲۰۱۵ تا ۱۹ آگوست ۲۰۱۶ تولید شده و مجهز به کروز کنترل هوشمند هستند، مدل‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ مورانو که از ۲۲ آگوست ۲۰۱۴ تا ۱۹ آگوست ۲۰۱۶ تولید شده‌اند و مجهز به کروز کنترل هوشمند می‌باشند، و مدل‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ مورانو هیبریدی که بین تاریخ‌های ۲۲ آگوست ۲۰۱۴ تا ۱۹ جولای ۲۰۱۶ از خط تولید خارج شده‌اند را برای رفع ایراد فراخوان می‌کند.

2016 Nissan Maxima Platinum 120 546x334 فراخوان نیسان برای ریسک آتشسوزی

پمپ‌های فعال کننده سیستم ترمز ضد قفل ABS خودروهای معیوب ممکن است موجب نشت روغن ترمز و ریخته شدن آن روی برد مدار الکتریکی داخلی خودرو شود.

نشت روغن ترمز روی مدار الکتریکی مذکور می‌تواند منجر به ایجاد اتصال کوتاه و در نتیجه افزایش ریسک آتش سوزی گردد. طبق گزارش وب سایت Automotiv News، یکی از سخنگوهای نیسان اعلام کرده که تاکنون آسیب و تلفات جانی مرتبط با این مشکل گزارش نشده ولی مواردی که منجر به آسیب به خودرو شود وجود داشته است.

2015 nissan murano platinum awd front three quarters 546x364 فراخوان نیسان برای ریسک آتشسوزی

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا به مالکان این خودروها هشدار داده است که وقتی روغن ترمز روی مدار الکتریکی مذکور نشت کند، پس از روشن شدن موتور چراغ ABS به مدت ۱۰ ثانیه روشن می‌ماند. با دیدن این نشانه مالکان خودروها باید خودروی خود را در محلی خلوت پارک کرده و منتظر یک خودروی یدک‌کش برای انتقال به تعمیرگاه باشند.

solo static nissan murano 3 526x349 فراخوان نیسان برای ریسک آتشسوزی

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا اعلام کرده که نمایندگی‌های نیسان این خودروها را بازدید و در صورت نیاز بدون هیچ هزینه‌ای پمپ فعال کننده ABS آن‌ها را تعویض خواهد کرد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

دو فناوری جدید نیسان

0 (0) خودروسازی نیسان در راستای تلاش‌های روزافزونش برای تبدیل‌شدن به یکی از قطب‌های فناوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد نیسان