مجهز شدن نیسان میکرا به سیستم خودران در ده سال آینده

0
(0)

اکثر تکنولوژی‌های گران‌قیمتی که در خودروهای سفارشی و مدل‌بالا یافت می‌شوند دیر یا زود در مدل‌های دست‌یافتنی‌تری نیز در دسترس خواهند بود. تکنولوژی رانندگی خودکار نیز از همین دسته تکنولوژی‌ها است.

 2017 nissan micra paris motor show مجهز شدن نیسان میکرا به سیستم خودران در ده سال آینده

طبق اخبار اتوکار، نیسان میکرا در کمتر از 10 سال آینده به تکنولوژی پیشرفته‌ی خودران مجهز خواهد شد. یکی از مدیران بخش رانندگی خودکار نیسان در این باره این‌گونه توضیح می‌دهد:

در حال حاضر در بخش خودروهای سگمنت B گیربکس‌های دستی بخش عمده را تشکیل می‌دهند و از نظر قیمتی نیز همین طراحی جواب داده است. اما ما انتظار داریم که اوضاع تغییر کند و تکنولوژی خودران در آینده مناسب‌تر خواهد بود.

میكرا 2017 0 مجهز شدن نیسان میکرا به سیستم خودران در ده سال آینده

اولین خودروی نیسان که از این سیستم سود می‌برد مینی ون جدید سرنا است که برنامه ریزی شده تا در اواخر ماه آینده در بازار ژاپن عرضه گردد. سیستم یاد شده در چندین مدل دیگر نیز معرفی خواهد شد که از آن جمله می‌توان به قشقایی 2017 اروپا اشاره نمود. پس از این بازار نیز شاهد عرضه‌ی سیستم خودران در بازارهای ایالات‌متحده و چین خواهیم بود.

میكرا جدیدة مجهز شدن نیسان میکرا به سیستم خودران در ده سال آینده

خودروهای یاد شده در ابتدا فاز اول توسعه‌ی این سیستم‌ها دریافت خواهند کرد و تنها فرمان و ترمزهای خودروها در جاده‌های معینی تحت کنترل این سیستم خواهند بود. دومین مرحله در سال 2018 بکار خواهد افتاد و عملکرد چندین لاین به آن اضافه خواهد گردید.

نیسان میكرا جدیدة مجهز شدن نیسان میکرا به سیستم خودران در ده سال آینده

توضیح: تصاویر به کانسپت Sway تعلق دارند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

تازه‌ترین مدل از نیسان پاترول 2017

0 (0) نیسان در نمایشگاه خودرویی شیکاگو 2016، از شاسی بلند آرمادا (Armada) پرده برداری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد نیسان